szukaj na stronie:

Promienniki gazowe mogą ogrzewać powietrze w różnych miejscach.

Jednym ze sposobów ogrzewania powietrza w pomieszczeniach są promienniki gazowe. Te jako paliwa wykorzystują oczywiście gaz. Wszyscy, którzy zdecydowali się na taki system ogrzewania mogą wybierać spośród wielu mieszanek propanu i butanu, jednak tym najbardziej popularnym będzie LPG.

Promienniki gazowe można wykorzystać do stworzenia całego systemu kanałowego, który rozprowadzi powietrze w całym pomieszczeniu. Takie rozwiązanie często wykorzystywane jest w budynkach użyteczności publicznej, takich jak banki, urząd pocztowy czy też biura różnych instytucji, gdzie jest wiele mniejszych pomieszczeń.

Taki system grzewczy, na które składają się promienniki gazowe ma ma swoją ściśle określoną funkcję. W zasadzie systemy grzewcze wykorzystywane w takich miejscach mogą opierać się na różnych urządzeniach. Jednakże to właśnie promienniki gazowe, które wykorzystują energię pozyskaną ze spalania gazu, okazują się najbardziej ekonomiczne oraz energooszczędne.

Jednak zamiast pojedyńczych promienników znacznie częściej dokonuje się montażu całych instalacji kanałowych, które dają szansę na rozprowadzenie pozyskanego ciepłego powietrza, po różnych pomieszczeniach danego budynku, a przy tym są bardzo bezpieczne w eksploatacji.