szukaj na stronie:

W każdym domu można dogrzewać promiennikami gazowymi.

Czy Wam też jest niekiedy zimno po wyjściu z wanny bądź spod prysznica? Pomimo, że w domu jest solidnie napalone, a grzejniki są gorące tak, że za chwilę mogą się zapalić? To naturalne, ponieważ wychodząc z wody zawsze poczujemy dreszcz takiego jakby chłodnego powietrza. Na szczęście teraz pojawiła się na to rada, prosta w montażu i łatwa w użyciu. Promienniki gazowe stają się hitem mody w łazienkach. Coraz częściej montuje się je w nowo stawianych budynkach i domach.

Jeżeli zdecydujemy się na zainstalowanie promiennika gazowego w naszym domu możemy liczyć na to, że nie będzie nam więcej chłodno. Promienniki gazowe działają niczym lampy w solarium, nagrzewają nasze ciało, ale nie powietrze wokół. Wobec tego zaraz po wyjściu z wanny poczujemy ciepłe promienie, pomimo, że temperatura powietrza nawet nie drgnie.

Nie warto jednak wydawać nazbyt wiele pieniędzy na to urządzenie. Wiele grzałek gazowych działających na zasadzie promieniowania można kupić już za całkiem dostępne i przystępne dla każdego pieniądze. Trzeba jednak pamiętać, że musi być to urządzenie nadające się do powieszenia na ścianie, ale zasilane z butli gazowej. Dzięki temu zyskamy mobilność naszego urządzenia, poza tym raczej trudno przypuszczać, żeby ktoś miał dopływ gazu ziemnego bezpośrednio do łazienki.

Promienniki gazowe to urządzenia, które działają w zupełnie inny sposób aniżeli grzejniki pieca centralnego ogrzewania. To zupełnie inny rodzaj ciepła i inne ogrzewanie. Nie poczujemy tu ciepła z zewnątrz, ciepła z powietrza. Możemy je poczuć po prostu na sobie.