szukaj na stronie:

Promienniki gazowe, cechy ogrzewania tymi urządzeniami

Nadto emitują środowiska

Problem energooszczędności stawiają sobie jako wyzwanie twórcy nowych technologii oraz wynalazcy. Doprowadziło to do skonstruowania urządzeń grzewczych, jak promienniki gazowe, które są funkcjonalne, a jednocześnie tanie w eksploatacji, co szczególnie ważne jest dla dużych obiektów. Poza tym nie emitują do środowiska zewnętrznego szkodliwych produktów, które zanieczyszczałyby je.

Miejscu chwilą wspomnianych zamontowania

Ich działanie polega na wytworzeniu ciepła poprzez spalanie gazu, które następnie przenoszone jest na dane powierzchnie stałe, znajdujące się w przestrzeni pod promiennikami przez promieniowanie bez udziału powietrza. Wtórnie poprzez promienniki gazowe od podłoża nagrzewa się również powietrze oraz ściany. W miejscu ich zamontowania uzyskuje się stałą temperaturę dla danej powierzchni bez dodatkowych strat ciepła.

Swojej konstrukcji promienniki gazowe wbudowane

Pozwalają one na dostarczenie odczuwalnego ciepła w bardzo szybkim czasie od ich włączenia, gdyż same je emitują, nie nagrzewają natomiast otaczającego powietrza. W swojej konstrukcji promienniki gazowe posiadają wbudowane programatory, pozwalające na dostosowanie ustawień temperatury tylko dla ściśle określonego miejsca, bez potrzeby zbędnego dogrzewania innych pomieszczeń.

Użyteczna dodatkowo wysoka efektywność

Ich działanie opiera się o wykorzystanie gazu ziemnego lub LPG, co daje już pewne oszczędności pod względem surowca. Istotna jest również wysoka efektywność cieplna tych urządzeń przy małym zużyciu gazu, dzięki zastosowaniu odpowiednich materiałów w budowie rury promieniującej oraz możliwości sterowania palnikiem gazowym.