szukaj na stronie:

Promienniki gazowe i ich podstawowe zastosowanie.

Nowoczesne promienniki gazowe to urządzenia emitujące ciepło wytwarzane w drodze spalania gazu. Jako paliwo wykorzystuje się w nich najczęściej gaz propan-butan. Wszystkie promienniki gazowe można podzielić na promienniki przemysłowe oraz promienniki ogrodowe. Podział ten jest związany z różną wydajnością, a tym samym różnym wykorzystaniem poszczególnych rodzajów promienników.

Gdzie wykorzystuje się promienniki gazowe? Zdecydowanie najszersze zastosowanie znajdują one przy ogrzewaniu hal, magazynów i innych obiektów o dużych kubaturach. Promienniki charakteryzują się stosunkowo szybkim osiąganiem pożądanej temperatury, a w przypadku obiektów przemysłowych jest to bardzo ważne. To sposób na zapewnienie sobie sporych oszczędności, bez konieczności rezygnowania z komfortu cieplnego.

Popularne promienniki gazowe możemy wykorzystać także do ogrzewania tarasów, czy werand. Wielu z nas rezygnuje z możliwości spędzania wieczorów na świeżym powietrzu właśnie ze względu na chłód, który panuje na zewnątrz. Dzięki promiennikom gazowym ten problem nareszcie przestanie istnieć i nic nie będzie stało już na przeszkodzie miłemu spędzania czasu z przyjaciółmi.

Warto jednak zdawać sobie sprawę, że zastosowanie promienników gazowych ma też pewne ograniczenia. Ze względu na to, że spaliny wytwarzane w czasie spalania gazu mieszają się z powietrzem, stosowanie promienników gazowych jest możliwe wyłącznie na zewnątrz lub w pomieszczeniach o dobrej, wydajnej wentylacji, zapewniającej usuwanie zanieczyszczonego powietrza z pomieszczenia.