szukaj na stronie:

Promienniki gazowe, promienniki podczerwieni

Szukając sposobów ogrzewania różnego rodzaju pomieszczeń zależy nam by zastosowane rozwiązania grzewcze były tanie w eksploatacji, trwałe i skuteczne. Takim sposobem, łączącym te wszystkie cechy są promienniki gazowe działające na zasadzie podczerwieni.

Promieniowanie podczerwone ogrzewa bezpośrednio, w sposób punktowy dane obiekty co powoduje, ze są one ogrzewane bez udziału powietrza, Dlatego jest ono skuteczne, a odczuwalna temperatura jest wysoka. Co ważne promieniowanie to nie jest szkodliwe, a energia wytwarzana przez promienniki gazowe przez wtórne powietrze ogrzewa ściany, sufity i podłogi pomieszczeń, w których zastosowany jest taki rodzaj ogrzewania.

Jak pokazuje praktyka promienniki gazowe mają wiele zastosowań. Przede wszystkim znajdują one zastosowanie w ogrzewaniu ogromnych hal czy magazynów. Możliwe jest w przypadku zastosowania tego rodzaju ogrzewania zastosowania odpowiednich stref grzewczych co jest dodatkowym atutem takiego rozwiązania szczególnie w dużych pomieszczeniach, które nie muszą być jednocześnie ogrzewane w całości.

Co raz częściej znajdują zastosowanie w Kościołach właśnie ze względu na swoją ekonomiczność oraz fakt, ze ciepło, które wytwarzają jest rzeczywiście odczuwalne co pozwala na uzyskanie pomieszczeniu odpowiednią temperaturę.