szukaj na stronie:

Branże, w których wykorzystuje się promienniki gazowe.

Powodzeniem używa niemalże każdego

Nowoczesne promienniki gazowe to prosty i niedrogi sposób na ogrzewanie pomieszczeń. Z powodzeniem wykorzystuje się je w wielu branżach przemysłu, ale także w domowych zastosowaniach, gdzie sprawdzają się równie dobrze. Warto zapoznać się z nimi nieco bliżej i poznać ich najpowszechniejsze zastosowania.

Zalecana stopień pomieszczenia co najmniej 3,5

Szczególnie często promienniki gazowe są wykorzystywane przy ogrzewaniu dużych hal przemysłowych i magazynowych. Zalecana wysokość pomieszczenia to co najmniej 3,5 metra. Przy tego rodzaju dużych pomieszczeniach, promienniki gazowe pozwalają na stosunkowo szybkie i niedrogie uzyskanie pożądanej temperatury i utrzymanie jej przez dłuższy czas.

Temu, ciepło kumulowane dolnej

Promienniki gazowe stosuje się tam, gdzie konieczne jest pozyskiwanie oszczędności na ogrzewaniu. Dzięki temu, że ciepło kumulowane jest w dolnej części pomieszczenia, a więc tam, gdzie przebywają ludzie, można obniżyć temperaturę, która w nim panuje nawet o kilka stopni. Korzyści w takim przypadku są bardzo łatwe do obliczenia. Największe oszczędności osiąga się w przypadku pomieszczeń, których wysokość wynosi ok. 4 m.

Mamy możliwość zastosować je chociażby

Warto zdawać sobie sprawę, że promienniki gazowe świetnie sprawdzają się także w domowych zastosowaniach. Możemy wykorzystać je chociażby do ogrzewania tarasu, czy werandy w zimne, jesienne wieczory. Dzięki nim będziemy mogli cieszyć się przebywaniem na świeżym powietrzu również wtedy, gdy pogoda nie będzie zbyt łaskawa. W sklepach dostępne są nawet specjalne promienniki gazowe w formie parasola, które prezentują się bardzo efektownie.