szukaj na stronie:

Niezwykłe i uniwersalne promienniki gazowe

Promienniki gazowe są najtańszą i najskuteczniejszą formą ogrzewania hal magazynowych, czy obiektów handlowych. Niski koszt ich codziennej eksploatacji i niezwykła szybkość, z jaką dane pomieszczenia osiągają żądaną temperaturę powoduje, że cieszą się ogromną popularnością. Całkowite spalanie gazu, bez najmniejszych strat czyni je również niezwykle wydajnymi. Montując do nich programatory czy regulatory ciepła zyskuje się dodatkowe oszczędności.

Ze względu na to, że gaz sam w sobie nie należy do bezpiecznych materiałów, firmy produkujące promienniki gazowe starają się zminimalizować ryzyko związane z jego użytkowaniem. W urządzeniach montowane są więc specjalne zabezpieczenia, które nie pozwalają na niekontrolowany wypływ gazu, czy też jego samozapłon. W związku z tym dostępne na rynku promienniki gazowe są bezpieczne dla zdrowia i życia oraz spełniają najsurowsze normy jakościowe oraz bezpieczeństwa.

Jedną z ważniejszych cech, jakie czynią ogrzewanie urządzeniami tego typu atrakcyjnym jest możliwość montażu ich praktycznie wszędzie, gdzie tylko sobie wymarzymy. Powoli przechodzą do historii imprezy plenerowe, po których człowiek wracał do domu zmarznięty i przeziębiony. Wszędzie i zawsze może nam być ciepło. Hitem ostatnich zim jest montowanie promienników w ogrodach i na tarasach.

Promienniki gazowe nie powodują ruchu powietrza, nie są więc przyczyną przeciągów. W nagrzanych pomieszczeniach różnica w temperaturze pomiędzy sufitem a podłogą waha się w granicach dwóch stopni. Poza tym zachowana zostaje wilgotność pomieszczenia w przeciwieństwie do wielu innych metod ogrzewania. Te cechy sprawiają, że coraz więcej ludzi montuje promienniki gazowe.