szukaj na stronie:

Jakim paliwem zasilane są promienniki gazowe?

Gaz to jedno ze źródeł stosowanych do ogrzewania pomieszczeń. Jest on dość czystym i ekologicznym źródłem energii cieplnej. Może on być tradycyjnie spalany w kotłach gazowych, ale stosowany bywa też jako paliwo do promienników gazowych. Te są urządzeniami grzewczymi podłączanymi do zwykłych butli gazowych propan-butan lub zasilanymi gazem ziemnym.

Wokół paliwa, jakim jest gaz, toczą się liczne dyskusje omawiające wady i zalety korzystania z tego nośnika energii. Na pewno jest on tańszy od energii elektrycznej, a więc instalacja gazowego promiennikowego systemu grzewczego w naszym mieszkaniu czy przedsiębiorstwie na pewno się opłaci.

Po drugie, stosowanie zasilania gazowego w mieszkaniach charakteryzuje się dobrym stosunkiem jakości ogrzewania do ceny, co, jak wiadomo, jest ważne, bowiem nikt nie chce całej miesięcznej wypłaty "przejeść" na rachunki. Z tego też powodu warto zainteresować się w większym stopniu nowoczesnymi technologiami grzewczymi i dowiedzieć się nieco więcej o promiennikach gazowych. To wyjdzie z pewnością na korzyść naszemu portfelowi.

Po trzecie zaś, promienniki gazowe to urządzenia, które można stosować do dogrzewania miejscowego bądź strefowego, kiedy zależy nam na wprowadzeniu ciepła jedynie do poszczególnych miejsc, stref związanych z przebywaniem ludzi. Zastosowanie tych urządzeń jest szerokie, jeżeli chodzi o zakłady pracy, hale produkcyjne czy też ogrzewanie obiektów sportowych lub hal widowiskowo-estradowych. Tu sprawdzą się idealnie.

Jednak, wracając do tematyki paliwa zasilającego, najważniejszą zaletą stosowania promienników gazowych jest - co powtórzymy raz jeszcze - wyższa niż w wypadku instalacji zasilanych prądem energooszczędność, o którą każdy powinien dbać, prowadząc własne przedsiębiorstwo czy zakład produkcyjny. Warto też przemyśleć stosowanie tego typu urządzeń we własnych gospodarstwach domowych, co umożliwi nam znaczną redukcję kosztów związanych z ogrzewaniem powierzchni mieszkalnych.